اندیشه های تمدن ساز

باید همه احساس کنند که مسئولیت ایجاد تمدن اسلامیِ نوین بر دوش آنهاست. رهبر معظم انقلاب

اندیشه های تمدن ساز

باید همه احساس کنند که مسئولیت ایجاد تمدن اسلامیِ نوین بر دوش آنهاست. رهبر معظم انقلاب

جنبش letter4u

Reba.ir

اندیشه های تمدن ساز

من با اطمینان کامل می‏گویم: این هنوز آغاز کار است، و تحقق کامل وعده‏ ی الهی یعنی پیروزی حق بر باطل و بازسازی امت قرآن و تمدن نوین اسلامی در راه است:
«وَعَدَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَیَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِی الأَرْضِ کَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِینَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَ لَیُمَکِّنَنَّ لَهُمْ دِینَهُمُ الَّذِی ارْتَضی لَهُمْ وَ لَیُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْناً یَعْبُدُونَنِی لا یُشْرِکُونَ بِی شَیْئاً وَ مَنْ کَفَرَ بَعْدَ ذلِکَ فَأُولئِکَ هُمُ الْفاسِقُونَ»
نشانه‏ ی این وعده ی تخلف‏ ناپذیر در اولین و مهم‏ترین مرحله، پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و بنای بلندآوازه ی نظام اسلامی بود که ایران را به پایگاه مستحکمی برای اندیشه ی حاکمیت و تمدن اسلامی تبدیل کرد.
پیام رهبری به کنگره عظیم حج - 17/09/1387

کانال ما در سروش:
https://soroush-app.me/channel/tamadonsazan

اظهارات حضرت آیت‌الله علم الهدی اساساً و کاملاً منطبق بر نص صریح قانون اساسی است. هم از باب دعوت به خیر در اصل هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و هم از باب امربه‌معروف و نهی از منکر.

بررسی نسبت مواضع نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با قانون/
 

آقای رئیس جمهور، لطفاً قانون را مرور کنید!/ اظهارات آیت‌الله علم الهدی کاملاً منطبق بر نص قانون اساسی است/ تبعیت وزیر ارشاد از مواضع امام جمعه مشهد، تبعیت از قانون بود

اظهارات حضرت آیت‌الله علم الهدی اساساً و کاملاً منطبق بر نص صریح قانون اساسی است. هم از باب دعوت به خیر در اصل هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و هم از باب امربه‌معروف و نهی از منکر.
محسن منصوری-رجانیوز: آقای رئیس‌جمهور در آخرین اظهارنظر خود اظهار داشت: «یکجا می‌خواهد کنسرت برگزار شود، فوراً یک مجلس قانون گذاری درست می شود... هر کس صبح بلند شد، یک تریبونی پیدا کرد، او که نمی‌تواند قانون‌گذاری کند ... وزیر ما هم نباید  تبعیت کند، وزیر باید تابع قانون باشد...ازنظر من هیچ وزیری در برابر هیچ فشاری نباید کوتاه بیاید و عقب‌نشینی کند... قبل از سیر قانون، بی‌قانونی خوب نیست،والله خوب نیست، به نام دین بدتر است، بی‌قانونی به نام دلسوزی از دین بدتر است، قانون داریم، مقررات داریم، افتخار ما این است که کشور ما کشورقانون است ...».
 
فارغ از اینکه موارد مطرح شده توسط رئیس جمهور اساساً جزء اولویت های کشور نیست، در خصوص اظهارات آقای روحانی موارد زیر قابل‌تأمل است:
 
1 - ادبیات ایشان در مواجه با منتقدان مثل همیشه، نامناسب، تند، دور از شأن رئیس دولت و غیر صبورانه است. با توجه به استخدام مکرر واژه‌های نامناسب توسط رئیس‌جمهور در برخورد با منتقدین و عدم‌اصلاح رویه قبل، توصیه در این خصوص را بی‌ثمر دانسته و از آن عبور می‌کنیم.
 
2 - در سخنان مذکور مقدمه ی غلطی توسط رئیس‌جمهور مطرح‌شده، پایه استدلال ایشان قرار می‌گیرد و با استناد به آن مخاطب خود (حضرت آیت‌الله علم الهدی) را مورد تاخت‌وتاز قرار می‌دهد؛ و آن پیش‌فرض غلط متهم کردن حضرت آیت‌الله علم الهدی به «قانون‌گذاری به جای مجلس» ، «بی‌قانونی به نام دین» و «بی‌قانونی به نام دلسوزی» است.
 
سؤال این است که آقای رئیس جمهور چگونه از اظهارات و اعلام مواضع نماینده محترم ولی‌فقیه، قانون‌گذاری را برداشت کرده است؟
مثل همیشه زمین‌بازی را عوض می‌کنند تا تیر پاسخ آن‌ها به هدف بخورد . بهتر بگویم: تیر پاسخ را پرتاب می‌کنند به هر جا که اصابت نمود دور آن را دایره (سیبل) می‌کشند و از پاسخ دقیق خود لذت می‌برند.
 
 
3 - از رئیس‌جمهور حقوقدان خواهش می‌کنیم یک‌بار دیگر قانون اساسی را مرور نماید، حتماً ایشان برای نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه ی کلان‌شهری مثل مشهد، حقی به‌اندازه ی یک فرد عادی جامعه قائل هستند. براساس اصل هشتم قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران، دعوت به خیر، امر به معروف و نهی از منکر وظیفه ای است همگانی و متقابل به عهده مردم نسبت به یکدیگر، دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت.
 
اظهارات حضرت آیت‌الله علم الهدی اساساً و کاملاً منطبق بر نص صریح قانون اساسی است. هم از باب دعوت به خیر در اصل هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و هم از باب امربه‌معروف و نهی از منکر.
 
4 - آقای رئیس‌جمهور: مکرر از قانون سخن گفته‌اند و حضرت آیت‌الله علم الهدی را به بی‌قانونی متهم کرده‌اند. حتماً ایشان مستحضرند مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در حکم قانون است. بر اساس ماده 2 مصوبه جلسه 581 شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ 29/1/85 با موضوع تصویب آئین‌نامه شورای فرهنگ عمومی استان، امام‌جمعه مرکز استان به‌عنوان رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فعالیت می‌کند؛ بر اساس بند ب ماده یک این مصوبه اصلاح و ارتقا فرهنگ استان از وظایف این شورا محسوب می‌شود.
 
با توجه به اینکه موضوع برگزاری کنسرت‌ها مکرراً در شورای عمومی فرهنگ استان مطرح‌شده است، آیا امام‌جمعه مرکز استان به‌عنوان رئیس قانونی این شورا، حق اعلام مواضع شورای فرهنگ عمومی استان را ندارد؟
بر طبق مصوبه مذکور شورای عالی انقلاب فرهنگی، اظهارات نماینده محترم ولی‌فقیه کاملاً منطبق بر قانون است. گویا دوستان محترم، ائمه جمعه را فقط به‌عنوان زینت المجالس می‌خواهند.
 
5- آقای رئیس‌جمهور فرموده‌اند:(( وزیر ما هم نباید تبعیت کند، وزیر باید تابع قانون باشد...))
با تمامی انتقادهایی که از وزیر محترم ارشاد وجود دارد، باید اعتراف کرد تبعیت آقای وزیر از مواضع نماینده محترم ولی‌فقیه، تبعیت از قانون است. بر اساس مصوبه جلسه 581 شورای عالی انقلاب فرهنگی ، اداره کل ارشاد استان به نمایندگی از وزارت ارشاد به‌عنوان عضو و دبیر شورای فرهنگ عمومی، موظف به اجرای تصمیمات این شورا است. 
 
لطفاً رئیس‌جمهور از وزیر خود عذرخواهی کند. دقیقاً جایی که وزیر ارشاد بر اساس قانون عمل کرده است او را به بی‌قانونی متهم کرده‌اند.
 
6- بر اساس بند 1 اصل سوم قانون اساسی، دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است تمام امکانات خود را برای ایجاد محیط مساعد برای رشد فضای فضائل اخلاقی بر اساس ایمان و تقوی و مبارزه با کلیه مظاهر فساد و تباهی به کار گیرد.
 
از آقای رئیس‌جمهور سؤال می‌کنیم برگزاری کنسرت‌های آن‌چنانی را برای رشد فضائل اخلاقی مناسب می‌دانید؟
اگر چنین است چرا تابه‌حال در این کنسرت‌ها شرکت نکرده‌اید؟
 
حتماً جنابعالی محیط برگزاری کنسرت‌ها را محیط مطلوبی نمی‌پندارید؛ اگر برگزاری و شرکت در کنسرت‌ها را برای رشد فضائل اخلاقی جامعه مفید میدانید و آن را خلاف شأن مطلوب دین نمی‌دانید، از شما خواهش می‌کنیم با لباس روحانیت به همراه خانواده در چند نمونه از این کنسرت‌ها حاضر شوید؛ حتماً این کار را نخواهید کرد و این یعنی دعوای شما دعوای برگزاری کنسرت نیست.
 
7 - آقای رئیس‌جمهور به خوبی می داند بهترین راه  برای از کار انداختن شمشیر، زخمی کردن لبه ی برنده آن است، یقیناً هدف اصلی ایشان از این قبیل رفتارها ، قبض ید ارکان اصلی نظام است. تصور نکنند به پیشانی انقلاب سنگ بزنند، خون جاری‌شده دید جریان حزب‌الله را کور خواهد کرد، حاشا که بزرگانی چون حضرت آیت‌الله علم الهدی از نهیب ‌های توخالی بهراسند، مسائل اصلی را رها کنند و جریان مؤمن انقلابی پشت محورهای انقلاب را خالی نمایند.
موافقین ۲ مخالفین ۰ ۹۵/۰۶/۰۳
م. هوشیار

روحانی

کنسرت

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">