اندیشه های تمدن ساز

باید همه احساس کنند که مسئولیت ایجاد تمدن اسلامیِ نوین بر دوش آنهاست. رهبر معظم انقلاب

اندیشه های تمدن ساز

باید همه احساس کنند که مسئولیت ایجاد تمدن اسلامیِ نوین بر دوش آنهاست. رهبر معظم انقلاب

من با اطمینان کامل می‏گویم: این هنوز آغاز کار است، و تحقق کامل وعده‏ ی الهی یعنی پیروزی حق بر باطل و بازسازی امت قرآن و تمدن نوین اسلامی در راه است:
«وَعَدَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَیَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِی الأَرْضِ کَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِینَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَ لَیُمَکِّنَنَّ لَهُمْ دِینَهُمُ الَّذِی ارْتَضی لَهُمْ وَ لَیُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْناً یَعْبُدُونَنِی لا یُشْرِکُونَ بِی شَیْئاً وَ مَنْ کَفَرَ بَعْدَ ذلِکَ فَأُولئِکَ هُمُ الْفاسِقُونَ»
نشانه‏ ی این وعده ی تخلف‏ ناپذیر در اولین و مهم‏ترین مرحله، پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و بنای بلندآوازه ی نظام اسلامی بود که ایران را به پایگاه مستحکمی برای اندیشه ی حاکمیت و تمدن اسلامی تبدیل کرد.
پیام رهبری به کنگره عظیم حج - 17/09/1387

کانال ما در سروش:
http://sapp.ir/tamadonsazan

اندیشه های تمدن ساز

۲ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

۳۰ خرداد۰۹:۱۳

وحید جلیلی با حضور در  برنامه جهان آرای شبکه افق ، به تفصیل نکات و شبهات مربوط به کلید واژه "آتش به اختیار "،  که در دیدار دانشجویی ماه رمضان امسال رهبر انقلاب مطرح شد، را مورد بررسی قرار داد.

چه کسی جلوی شما را گرفته که بسیاری از کارها را انجام بدهید؟ در فلان مدرسه، در فلان دانشگاه، در فلان مسجد، چه کسی جلوی شما را گرفته که مثلاً فیلم ماجرای نیمروز که روی پرده می‌آید و آخری‌اش هم فیلم ویلایی‌ها آمده یا یتیم‌خانه ایران یا آن یکی دیگر. چه کسی جلوی شما را گرفته که بروید برای این تبلیغ بکنید. مگر شما به آقا نگاه نمی‌کنید؟ مگر آقا این همه آثار خوب را خودشان نمی‌آیند به عنوان یک مبلّغ و به عنوان یک مروّج آثار فرهنگی، مگر نمی‌آیند برای آن تبلیغ می‌کنند. آقا فلان کتاب را می‌خوانند. برای آن تقریظ می‌نویسند. خانواده آن نویسنده را دعوت می‌کنند و شخصاً از آنها تشکر می‌کنند و ... و ... و.... .
خب اگر شما خودت را سرباز جنگ نرم می‌دانی، اگر خودت را افسر جنگ نرم می‌دانی، به ستادها چه کار داری. به قرارگاه‌های ناکارآمد و مختل چه کار داری. وقتی که می‌بینی رهبرت، وقتی که می‌بینی امام و الگوی تو دارد یک چنین راهکاری را به تو ارائه می‌کند، کی جلوی تو را گرفته که این را انجام بدهی؟ 
آتش به اختیاری که آقا می گویند  یعنی من الگو را دادم. خیلی خوب، بروید این الگو را پیاده بکنید!
" نه آقا. این طبق بخشنامه شماره فلان باید از طریق سلسله مراتب به ما ابلاغ بشود"!! 
حرف آقا این است که فعال باشید. چرا این قدر منفعل هستید؟ آتش به اختیار بودن یعنی فعال بودن. یعنی این همه فرصت‌هایی را که در اطراف ما هست کشف کردن، دیدن و از آنها استفاده کردن. این همه اتفاقات خوبی که دارد می‌افتد، اینها را حمایت کردن. 
این در مبانی ما هم هست. الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا. به نظرم آتش به اختیار یکیش هم این است. یعنی این که شما راه بیفتید. معطل نمانید.
 
م. هوشیار | ۳۰ خرداد ۹۶ ، ۰۹:۱۳
۲۱ خرداد۰۹:۵۷

فتنه 88

مهدی جهاندار غزلی با محوریت فتنه خواند:

فتنه شاید روزگاری اهل ایمان بوده باشد
آه این ابلیس شاید روزی انسان بوده باشد

فتنه شاید در لباس میش، گرگی تیز دندان
در لباسی تازه شاید فتنه چوپان بوده باشد

فتنه شاید کنج پستوی کسی لای کتابی؛
فتنه لازم نیست حتماً در خیابان بوده باشد

فتنه شاید در صف صفِین می جنگیده روزی
فتنه شاید در زمان شاه، زندان بوده باشد!

م. هوشیار | ۲۱ خرداد ۹۶ ، ۰۹:۵۷